Program

Tematické okruhy

I. Mostní objekty v ČR – výstavba, správa a údržba, normy

  • Plánování a financování mostních staveb
  • Významné realizace mostů
  • Současná legislativa – Obchodní podmínky staveb
  • Přípravy plánovaných staveb
  • Stav silničních a drážních mostů v ČR, jejich správa a údržba

II. Mosty v zahraničí

  • Informace o odborných zahraničních akcích
  • Příklady realizovaných významných nových i rekonstruovaných mostů

III. Mosty v ČR – věda a výzkum

  • Nové vědecké poznatky v oboru mostních konstrukcí, výzkumné projekty
  • Inovace technologií, materiálů a výrobků pro mosty

IV. Mosty v ČR – projekty a realizace

  • Projekty novostaveb, přestaveb a oprav mostů
  • Realizace novostaveb, přestaveb a oprav mostů
  • Mostní vybavení
  • Vady a poruchy mostních objektů, jejich příčiny a důsledky

6. 10. 2021 – středa

15.00Doprovodný program pro zahraniční hosty, členy čestného předsednictva, hlavní partnery sympozia a členy přípravného výboru

7. 10. 2021 – čtvrtek – 1. den sympozia

08.00Registrace účastníků
 
KONGRESOVÉ SÁLY A+B
09.00Slavnostní zahájení 26. mezinárodního sympozia Mosty 2021 - předání čestných uznání, Mostní dílo 2019
09.45 - 11.05Zdravice a příspěvky představitelů z řad investorů Ministerstvo dopravy, SFDI, ŘSD ČR, Správa železnic, TSK hl. m. Prahy
11.05 - 12.30I. Významné mostní objekty, výstavba, správa a údržbaPředsedající: Dana Wangler, Pavel Ryjáček
11.05 - 11.20MOSTY NA VVC VRAŇANSKO-HOŘÍNSKÝ KANÁL – STAVBA 001 VRBNO (SILNIČNÍ PEVNÝ) A STAVBA 003 ZDVIŽNÉ MOSTY (SILNIČNÍ A ŽELEZNIČNÍ)Martin Vlasák, SUDOP PRAHA a.s.
11.20 - 11.35ZABEZPEČENÍ PODJEZDNÝCH VÝŠEK NA VLTAVSKÉ VODNÍ CESTĚ 1. ETAPA VRAŇANSKO HOŘÍNSKÝ KANÁL – SILNIČNÍ ZDVIŽNÉ MOSTYJiří Chmelík, EUROVIA CS, a.s.
11.35 - 11.50ŽELEZNIČNÍ ZDVIŽNÝ MOST V LUŽCI - KONCEPČNÍ ŘEŠENÍ A JEHO ZKUŠEBNÍ OVĚŘENÍPavel Ryjáček, ČVUT v Praze
11.50 - 12.05PROJEKT NOVÉ LÁVKY PRO PĚŠÍ A CYKLISTY PŘES VLTAVU V PRAZE TROJILukáš Vráblík, VALBEK, spol. s r.o.
12.05 - 12.25REALIZACE NOVÉ LÁVKY PRO PĚŠÍ A CYKLISTY PŘES VLTAVU V PRAZE TROJITomáš Záruba, SMP CZ, a.s.
12.30 - 13.30OBĚD
 
KONGRESOVÉ SÁLY A+B (Paralelní sekce)
13.30 - 15.30II. Mosty v zahraničí - 1. částPředsedající: Václav Hvízdal, Jiří Chládek, Bohuslav Slánský
13.30 - 13.45ČESKÁ ÚČAST PŘI ZAVÁDĚNÍ NOVÉ TECHNOLOGIE NAVRHOVÁNÍ A STAVBY MOSTŮ V NEPÁLUMilan Komínek, AFRY CZ s.r.o.
13.45 - 14.00VÝSTAVBA MĚSTSKÝCH ESTAKÁD V MANILETomáš Janek, Link projekt s.r.o.
14.00 - 14.15LETMO BETONOVANÝ SEGMENTOVÝ MOST NA DÁLNICI R60, ISRAELJiří Bureš, FINLEY Engineering group international s.r.o.
14.15 - 14.30ANALÝZA A OPRAVA POŠKOZENÍ PŘEDPJATÉHO KOMOROVÉHO MOSTU VELKÉHO ROZPĚTÍ (USA)Jan Žitný, FINLEY Engineering group international s.r.o.
14.30 - 14.45MOST PŘES VESLAŘSKOU DRÁHU NA D4 V BRATISLAVĚ – STATICKÁ ANALÝZA A NÁVRH NADVÝŠENÍPetr Novotný, Stráský, Hustý a partneři s.r.o.
14.45 - 15.00D4 BRATISLAVA JAROVCE- IVÁNKA SEVER, MOSTY NA DIAĽNICI D4 NAD JAROVECKÝM RAMENOM A NAD VODNOU PLOCHOU VEĽKÝ ZEMNÍK – VESLÁRSKY AREÁLAdrián Chalupec, DOPRAVOPROJEKT, a.s. Bratislava
15.00 - 15.15MOSTY V KRIŽOVATKE PREŠOV ZÁPAD Juraj Kopčák, DOPRAVOPROJEKT, a.s. Bratislava
15.15 - 15.30DIAĽNICA D1 BRATISLAVA – TRIBLAVINA, MOST D1/D4: OSTRO SLEDOVANÁ KRIŽOVATKAPavel Svoboda, SHP SK s.r.o.
15.30 - 17.00II. Mosty v zahraničí - 2. částPředsedající: Ilja Hustý, Michal Kužník, Tomáš Wangler
15.30 - 15.45OBLOUKOVÉ MOSTY NA DÁLNICÍCH A14/A19 V NĚMECKURudolf Hampl, SMP CZ, a.s.
15.45 - 16.00CONSTRUCTION OF CUSTOM-FABRICATED ARCHITECTURAL PEDESTRIAN BRIDGE IN AN URBAN CAMPUS SETTING Andrew Pramberger, Skanska USA
16.00 - 16.15AN ENVIRONMENTALLY SUPERIOR SOLUTION USING THE CM/GC DELIVERY METHOD AND CIDH PILESMike Spain, Skanska USA
16.15 - 16.30CYKLOLÁVKA PŘES ŘEKU NITRAPavel Kaláb, Stráský, Hustý a partneři s.r.o.
16.30 - 16.45SAMOKOTVENÉ VISUTÉ KONSTRUKCEJiří Stráský, VUT v Brně, Stráský, Hustý a partneři s.r.o.
16.45 - 17.00DESET MOSTŮ – JEDNA KOMORAJindřich Potůček, FINLEY Engineering group international s.r.o.
 
MEETING ROOMS 3+4 (Paralelní sekce)
13.30 - 15.30III. Mosty v ČR – věda a výzkum - 1. částPředsedající: Pavel Řehoř, Jan L. Vítek, Jan Volek
13.30 - 13.40NÁVRH KONSTRUKČNÍCH DETAILŮ MOSTŮ Z PATINUJÍCÍCH OCELÍVít Křivý, VŠB - Technická univerzita v Ostravě
13.40 - 13.55REALIZACE ZESÍLENÍ NOSNÉ KONSTRUKCE MOSTU POMOCÍ MATERIÁLU S TVAROVOU PAMĚTÍJakub Vůjtěch, ČVUT v Praze
13.55 - 14.15TYPY VÝPOČTOVÝCH MODELŮ PRO MOSTNÍ KONSTRUKCEPetra Komárková, IDEA StatiCa s.r.o.
14.15 - 14.30NOVÝ MOSTNÍ DILATAČNÍ ZÁVĚR Z UHPC V PRAXIJan Prchal, KŠ PREFA s.r.o.
14.30 - 14.45NOVÝ SILNIČNÍ ZÁCHYTNÝ SYSTÉM OMO, OCELOVÉ ZÁBRADELNÍ SVODIDLO ZMS4-A/H2Jaroslav Číhal, STAVBY OMO s.r.o.
14.45 - 15.00EXPERIMENTÁLNÍ OVĚŘENÍ ZESILOVÁNÍ KONSTRUKCÍ POMOCÍ UHPCJan L. Vítek, ČVUT v Praze
15.00 - 15.15PATOLOGICKÉ PRŮZKUMY DEMOLOVANÝCH NADJEZDŮ NA D1Pavel Ryjáček, ČVUT v Praze
15.15 - 15.30INTELIGENTNÍ MOSTY – SYSTÉM SLEDOVÁNÍ MOSTNÍCH KONSTRUKCÍPaul Semrau, Maurer SE
15.30 - 17.30III. Mosty v ČR – věda a výzkum - 2. částPředsedající: Ladislav Klusáček, Tomáš Rotter, Jan Šesták
15.30 - 15.45DIAGNOSTICKÝ PRŮZKUM LANOVÝCH ZÁVĚSŮRadim Nečas, VUT v Brně
15.45 - 16.05DODATEČNÉ PŘEDPÍNÁNÍ HISTORICKÝCH ŽELEZOBETONOVÝCH MOSTŮAdam Svoboda, VUT v Brně
16.05 - 16.20SOFTWARE NOVÉ GENERACE PRO HOLISTICKÝ NÁVRH MOSTUJohann Stampler, ALLPLAN Software Engineering GmbH
16.20 - 16.40INTERNÍ BIM PROJEKT MOSTU JAKO SOUČÁST KOMPLEXNÍHO INFRASTRUKTURNÍHO PROJEKTUPavel Vlasák, AFRY CZ s.r.o.
16.40 - 17.00OCHRANA ŽELEZOBETONOVÝCH KONSTRUKCÍ POMOCÍ MIGRUJÍCÍCH INHIBITORŮ KOROZEPetr Martínek, Master Builders Solutions CZ s.r.o.
17.00 - 17.15STATICKÉ ZESÍLENÍ SEGMENTOVÉ ESTAKÁDY V PRAZE V UL. SLÁNSKÁ SYSTÉMEM DODATEČNÉHO VOLNÉHO PŘEDPĚTÍJan Bažil, Pontex, spol. s r.o.
17.15 - 17.30NELINEÁRNÍ ŘEŠENÍ OZUBŮ GERBEROVA NOSNÍKULukáš Bobek, IDEA StatiCa s.r.o.
17.30Závěr 1. dne konání sympozia
19.00 - 24.00Společenský večer - Pivovarská Starobrno, Mendlovo náměstí, Brno

8. 10. 2021 – pátek – 2. den sympozia

 KONGRESOVÉ SÁLY 3+4
08.30Zahájení 2. dne konání sympozia
08.30 - 11.00IV. Mosty v ČR – projekty a realizace - 1. částPředsedající: Pavla Březnická, Petr Jedlinský, Miroslav Teichman, Petr Zbraněk
08.30 - 08.45NOVÉ ZELENÉ MOSTY PŘES STÁVAJÍCÍ LINIOVÉ STAVBYPavel Bulejko, ABM Mosty s.r.o.
08.45 - 09.00LÁVKA PŘES LABE V NYMBURCE - PROJEKTLeonard Šopík, Stráský, Hustý a partneři s.r.o.
09.00 - 09.15VÝSTAVBA LÁVKY PŘES LABE V NYMBURCEPetr Vítek, HOCHTIEF CZ a.s.
09.15 - 09.30MOSTY NA STAVBĚ „OPTIMALIZACE TRATI PRAHA HOSTIVAŘ – PRAHA HL. N., II. ČÁST – PRAHA HOSTIVAŘ – PRAHA HL. N.“ - Z POHLEDU PROJEKTANTAJiří Elbel, SUDOP PRAHA a.s.
09.30 - 09.50MOSTNÍ OBJEKTY STAVBY „OPTIMALIZACE TRAŤOVÉHO ÚSEKU PRAHA HOSTIVAŘ – PRAHA HL. N., II. ČÁST“ - Z POHLEDU ZHOTOVITELE Tomáš Wangler, Metrostav a.s.
09.50 - 10.05REKONSTRUKCE ŽST. PŘEROV, 2.STAVBA, SO 19-19-04 T.Ú. DLUHONICE - PROSENICE, ŽELEZNIČNÍ MOST V KM 4,863Libor Kožik, FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a. s.
10.05 - 10.20REKONSTRUKCE MOSTU PŘES LABE V KM 6,330 V RÁMCI STAVBY „OPTIMALIZACE TRAŤOVÉHO ÚSEKU LYSÁ NAD LABEM (MIMO) – ČELÁKOVICE (MIMO) - Z POHLEDU ZHOTOVITELEVladimír Dubšík, EUROVIA CS, a.s.
10.20 - 10.35REKONSTRUKCE MOSTU PŘES LABE V KM 6,330 V RÁMCI STAVBY „OPTIMALIZACE TRAŤOVÉHO ÚSEKU LYSÁ NAD LABEM (MIMO) – ČELÁKOVICE (MIMO) - Z POHLEDU PROJEKTANTASUDOP PRAHA a.s.
10.35 - 10.50REKONSTRUKCE MOSTU V KM 20,054 TRATI ČERČANY – SVĚTLÁ NAD SÁZAVOULibor Marek, TOP CON SERVIS s.r.o.
11.00 - 13.30IV. Mosty v ČR – projekty a realizace - 2. částPředsedající: Pavel Mařík, Václav Podlipný, Zuzana Procházková,
11.00 - 11.20MOST EV.Č. 157-006 HOUDKŮV MOST Jan Rybák, SaM silnice a mosty a.s.
11.20 - 11.35CYKLOSTEZKA LOMNÁ – LUBINA, LÁVKA PŘES ŘEKU LUBINUMarek Kopal, Stráský, Hustý a partneři s.r.o.
11.35 - 11.55MOSTNÍ OBJEKTY STAVBY D35 OPATOVICE - ČASYMiroslav Seidl, PRAGOPROJEKT a.s.
11.55 - 12.10MOSTY NA STAVBĚ D3 0310/II HODĚJOVICE - TŘEBONÍNLukáš Molcar, SUDOP EU, a.s.
12.10 - 12.25PŘÍPADOVÁ STUDIE MOSTU NA SEVERNÍ MORAVĚPetr Brázda, Hutní montáže, a.s.
12.25 - 12.45REKONSTRUKCE MOSTU EV. Č. 52-059 U PASOHLÁVEK NA SILNICI I/52Ivo Habarta, FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a. s.
12.45 - 13.00REKONSTRUKCE MOSTU BERNÁČKOVA PŘES SVRATKU V BRNĚ Petr Nečesal, PIS PECHAL, s.r.o.
13.00 - 13.20REKONSTRUKCE SILNIČNÍHO NADJEZDU PŘES RYCHLOSTNÍ KOMUNIKACI R4 VE ZBRASLAVIMartin Pospíšil, OHL ŽS, a.s.
13.30Závěr 26. Sympozia MOSTY 2021, oběd